330 Gallon Heavy Duty All Poly Tote (45 3/4" L x 45 3/4" W x 54 3/4" H)
Special Price
$1,560.00
Regular Price
$1,950.00
In stock
SKU
66108
Quick Overview
45 3/4" Length x 45 3/4" Width x 54 3/4" Height
6" Threaded Lid
2" Drain Valve with male quick disconnect camlock
Molded in gallon indicators
Specific gravity rating of 1.9 (15.8 lb / gal)
1/2" Wall Thickness HDPE
Complies with FDA standards 21 CFR 177.1520 (1) 3.1 and 3.2
Complies with UN/DOT standards UN 31H1 / HM-181E
6" Threaded Lid
2" Drain Valve with male quick disconnect camlock
Molded in gallon indicators
Specific gravity rating of 1.9 (15.8 lb / gal)
1/2" Wall Thickness HDPE
Complies with FDA standards 21 CFR 177.1520 (1) 3.1 and 3.2
Complies with UN/DOT standards UN 31H1 / HM-181E
Detail Information:
Part
66108
Gallon Capacity
Diameter (in.)
Width (inches)
45 3/4"
Overall Height
61 1/4"
Color
White
Location
- -
Specification
- -
PDF Download
| SKU | 66108 |
|---|---|
| Manufacturer | Snyder |
| Weight | 234.000000 |
| Specification | - |
| Width | 45 3/4" |
| Overall Height | 61 1/4" |
| Length | 45 3/4" |
| Hole Size | 6" |
| Color | White |
| Tank Availability Location | - |
| Special Price | $1,560.00 |
Write Your Own Review