15 GALLON NORWESCO INDUCTOR TANK
Special Price
$150.00
Regular Price
$187.50
In stock
SKU
60214
Quick Overview
15 gallon poly inductor tank with a 2" poly fitting and a 8" lid.
19" D x 23" H
Steel Stand Available
19" D x 23" H
Steel Stand Available
Detail Information:
Part
60214
Gallon Capacity
Diameter (in.)
19"
Width (inches)
Overall Height
23"
Color
White
Location
- St. Bonifacious. MN
- Lancaster. OH
- Griffin. GA
- Shawnee. OK
- Tooele. UT
- Owego. NY
- Washougal. WA
- Sheldon.IA
- Hanford. CA
- Fairfield. TX
Specification
- 8" fill opening (63480)
- One 2" polypropylene fitting (63481)
PDF Download
15 gallon poly inductor tank with a 2" poly fitting and a 8" lid.
19" D x 23" H
Steel Stand Available
19" D x 23" H
Steel Stand Available
| Manufacturer | Norwesco |
|---|---|
| Weight | 1.000000 |
| PDF Download | ind-15-19.pdf |
| Specification | 8" fill opening (63480), One 2" polypropylene fitting (63481) |
| Overall Height | 23" |
| Diameter | 19" |
| Color | White |
| Tank Availability Location | A |
| Special Price | $150.00 |
Write Your Own Review