60 GALLON NORWESCO INDUCTOR TANK - 24" D
Special Price
$250.00
Regular Price
$312.50
In stock
SKU
42066
Quick Overview
60 gallon poly inductor tank with a 2" poly fitting and a 16" lid.
24" D x 42" H
Steel Stand Available (24" D)
24" D x 42" H
Steel Stand Available (24" D)
Detail Information:
Part
42066
Gallon Capacity
Diameter (in.)
24"
Width (inches)
-
Overall Height
42"
Color
White
Location
- St. Bonifacious. MN
- Lancaster. OH
- Griffin. GA
- Shawnee. OK
- Tooele. UT
- Owego. NY
- Washougal. WA
- Sheldon.IA
- Hanford. CA
- Fairfield. TX
Specification
- 16" fill opening (63485)
- One 2" polypropylene fitting (63481)
PDF Download
60 gallon poly inductor tank with a 2" poly fitting and a 16" lid.
24" D x 42" H
Steel Stand Available (24" D)
24" D x 42" H
Steel Stand Available (24" D)
| Manufacturer | Norwesco |
|---|---|
| Weight | 1.000000 |
| PDF Download | ind-60-24.pdf |
| Specification | 16" fill opening (63485), One 2" polypropylene fitting (63481) |
| Width | - |
| Overall Height | 42" |
| Length | - |
| Diameter | 24" |
| Top Width | - |
| Bottom Width | - |
| Color | White |
| Tank Availability Location | A |
| Special Price | $250.00 |
Write Your Own Review