80 GALLON NORWESCO INDUCTOR TANK
Special Price
$388.20
Regular Price
$485.25
In stock
SKU
47190
Quick Overview
80 gallon poly inductor tank with 2" poly fitting
32" D x 37" H
*No stand available for this tank.
32" D x 37" H
*No stand available for this tank.
Detail Information:
Part
47190
Gallon Capacity
Diameter (in.)
32"
Width (inches)
-
Overall Height
37"
Color
White
Location
- St. Bonifacious. MN
- Lancaster. OH
- Griffin. GA
- Shawnee. OK
- Tooele. UT
- Owego. NY
- Washougal. WA
- Sheldon.IA
- Hanford. CA
- Fairfield. TX
Specification
- 16" fill opening (63485)
- One 2" polypropylene fitting (63481)
PDF Download
80 gallon poly inductor tank with 2" poly fitting
32" D x 37" H
*No stand available for this tank.
32" D x 37" H
*No stand available for this tank.
| Weight | 1.000000 |
|---|---|
| PDF Download | ind-80.pdf |
| Specification | 16" fill opening (63485), One 2" polypropylene fitting (63481) |
| Width | - |
| Overall Height | 37" |
| Length | - |
| Diameter | 32" |
| Top Width | - |
| Bottom Width | - |
| Color | White |
| Tank Availability Location | A |
| Special Price | $388.20 |
Write Your Own Review