50 GALLON NORWESCO PCO TANK - RIBBED
Special Price
$259.99
Regular Price
$320.00
In stock
SKU
42834
Quick Overview
50 gallon poly pest control operator tank with a 8" lid, without fitting.
38" L x 19" W x 23" H
Tanks are white in color.
38" L x 19" W x 23" H
Tanks are white in color.
Detail Information:
Part
42834
Gallon Capacity
50
Diameter (in.)
Width (inches)
19"
Overall Height
23"
Color
White
Location
- Griffin - GA
Specification
- 8" fill opening (63480)
- No fitting
PDF Download
50 gallon poly pest control operator tank with a 8" lid, without fitting.
38" L x 19" W x 23" H
Tanks are white in color.
38" L x 19" W x 23" H
Tanks are white in color.
| Manufacturer | Norwesco |
|---|---|
| Weight | 26.000000 |
| PDF Download | LSTPCORIBBED50.pdf |
| Gallon Capacity | 50 |
| Specification | 8" fill opening (63480), No fitting |
| Width | 19" |
| Overall Height | 23" |
| Length | 38" |
| Color | White |
| Tank Availability Location | Griffin - GA |
| Special Price | $259.99 |
Write Your Own Review