425 GALLON ACE ROTO-MOLD PICKUP TRUCK TANK
Special Price
$849.99
Regular Price
$1,100.00
In stock
SKU
40102
Quick Overview
65" Top W x 49" Bottom W x 39" H
8" Manway & 2" Drain Fitting
Tanks are translucent white with gallon markers
8" Manway & 2" Drain Fitting
Tanks are translucent white with gallon markers
Detail Information:
Part
40102
Gallon Capacity
425
Diameter (in.)
-
Width (inches)
-
Overall Height
39"
Color
White
Location
- St. Bonifacious. MN
- Lancaster. OH
- Griffin. GA
- Shawnee. OK
- Tooele. UT
- Owego. NY
- Washougal. WA
- Sheldon.IA
- Hanford. CA
- Fairfield. TX
Specification
- 8" fill opening (63480)
- One 2" polypropylene fitting (63481) with siphon tube (60335)
PDF Download
65" Top W x 49" Bottom W x 39" H
8" Manway & 2" Drain Fitting
Tanks are translucent white with gallon markers
8" Manway & 2" Drain Fitting
Tanks are translucent white with gallon markers
| SKU | 40102 |
|---|---|
| Manufacturer | Norwesco |
| Weight | 97.000000 |
| PDF Download | pu-425.pdf |
| Gallon Capacity | 425 |
| Specification | 8" fill opening (63480), One 2" polypropylene fitting (63481) with siphon tube (60335) |
| Width | - |
| Overall Height | 39" |
| Length | - |
| Diameter | - |
| Top Width | 65" |
| Bottom Width | 49" |
| Color | White |
| Tank Availability Location | A |
| Special Price | $849.99 |
Write Your Own Review