50 GALLON NORWESCO LOAF TANK
Special Price
$250.00
Regular Price
$312.50
In stock
SKU
43610
Quick Overview
41" L x 27" W x 17" H
8" Lid
HDPE
Tanks are natural in color
8" Lid
HDPE
Tanks are natural in color
Detail Information:
Part
43610
Gallon Capacity
Diameter (in.)
-
Width (inches)
19"
Overall Height
23"
Color
White
Location
- Sheldon - IA
- Hanford - CA
- Albertville - AL
Specification
- -
PDF Download
41" L x 27" W x 17" H
8" Lid
HDPE
Tanks are natural in color
8" Lid
HDPE
Tanks are natural in color
| Manufacturer | Norwesco |
|---|---|
| Weight | 26.000000 |
| PDF Download | LOAF50.pdf |
| Specification | - |
| Width | 19" |
| Overall Height | 23" |
| Length | 38" |
| Diameter | - |
| Top Width | - |
| Bottom Width | - |
| Color | White |
| Tank Availability Location | Sheldon - IA, Hanford - CA, Albertville - AL |
| Special Price | $250.00 |
Write Your Own Review