3,000 GALLON ENDURAPLAS SUMP TANK with FRAME (130" L x 87" W x 94" H)
Special Price
$12,510.00
Regular Price
$13,249.99
In stock
SKU
THD03000K
Quick Overview
130" Length x 87" Width x 94" Height
Lid Size 16" (Stainless Steel)
1.9 Specific Gravity (15.85 lb / gal)
8 Pins included (AZP04)
10 year manufacturer warranty with Activation
Colors: White, Green, Yellow, Black
FOB: ND
Lid Size 16" (Stainless Steel)
1.9 Specific Gravity (15.85 lb / gal)
8 Pins included (AZP04)
10 year manufacturer warranty with Activation
Colors: White, Green, Yellow, Black
FOB: ND
Detail Information:
Part
THD03000K
Gallon Capacity
3000
Diameter (in.)
Width (inches)
87"
Overall Height
94"
Color
White, Green, Yellow, Black
Location
- Neche - North Dakota
Specification
- -
PDF Download
130" Length x 87" Width x 94" Height
Lid Size 16" (Stainless Steel)
1.9 Specific Gravity (15.85 lb / gal)
8 Pins included (AZP04)
10 year manufacturer warranty with Activation
Colors: White, Green, Yellow, Black
FOB: ND
Lid Size 16" (Stainless Steel)
1.9 Specific Gravity (15.85 lb / gal)
8 Pins included (AZP04)
10 year manufacturer warranty with Activation
Colors: White, Green, Yellow, Black
FOB: ND
| Manufacturer | Enduraplas |
|---|---|
| Weight | 1210.000000 |
| PDF Download | THD03000 Drawing.jpg |
| Gallon Capacity | 3000 |
| Specification | - |
| Width | 87" |
| Overall Height | 94" |
| Length | 130" |
| Hole Size | 16" |
| Color | White, Green, Yellow, Black |
| Tank Availability Location | Neche - North Dakota |
| Special Price | $12,510.00 |
Write Your Own Review